отстрани

Отборът на „Лудогорец“ надигра като гост „Берое“ с 4:2 в среща от 2-рия кръг на efbet лига, играна на градския стадион в Стара Загора.

Шампионите на България започнаха силно двубоя и откриха резултата още в 9-та минута с първия гол на Жоржиньо след пристигането му от ЦСКА-София. Малко след половин час игра отново той бе в прегръдките на съотборниците си, осигурявайки им спокоен аванс от две чисти попадения. В края на първото полувреме домакините се завърнаха в срещата след точно изпълнената дузпа на Зоран Йосипович.

Възпитаниците на Стойчо Стоев обаче решиха всичко в рамките на две минути с два бързи гола на Клаудиу Кешеру. Подобно на първата част, заралии достигнаха до гол в края на полувремето, като негов автор отново бе Йосипович. Така „Лудогорец“ записа втори пореден успех от началото на новия сезон, след като на старта надигра в къщи новака „Царско село“ с 2:0.

„Берое“ пък допусна първа загуба през новия шампионат. В следващия кръг „Лудогорец“ приема у дома „Витоша“ (Бистрица), като преди това има двубой с исландския „Валур“ във втори квалификационен кръг на „Лига Европа“, а „Берое“ гостува на „Арда“.