Шампионът на България Лудогорец се класира за четвърти път в груповата фаза на Лига Европа, след като завърши наравно 2:2 със словенския първенец Марибор като гост. Първата среща в Разград завърши 0:0 и така „орлите” продължават напред заради правилото за голове на чужд терен.

Двата отбора си размениха по едно полувреме. В първите 45 минути разградчани бяха по-активни и съумяха да отбележат безценни два гола. Марселиньо (17) с красив гол в далечния ъгъл даде аванс на Лудогорец, а девет минути по-късно Клаудиу Кешерю реализира от дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Сисиньо. Марибор пропусна да се върне в мача до почивката, след като Руди Ванчаш не уцели вратата, останал очи в очи с Пламен Илиев.

През втората част българският шампион отстъпи инициативата на домакините и това едва не се оказа фатално. Появилият се като резерва Маркос Таварес намали резултата след хубав пас на Руди Ванчаш. Самият той пък изравни няколко минути по-късно при центриране от фаул. Никой футболист не засече въртеливата топка и тя влетя в ъгъла на вратата.

До края футболистите, водени от Станислав Генчев, който прави своя официален дебют начело на тима, удържаха резултата и това бе достатъчно за изпълнение на целта.

Днес от 14 часа ще се изтегли жребият за груповата фаза на турнира.