Реал Мадрид

Реал Мадрид преодоля Манчестър Сити и отива на финал в Шампионска лига.

Реал изоставаше с 0:1 в резултата до 90-та минута след гол на Рияд Марез в 73-та. В продължението на редовното време испанците вкараха два гола чрез резервата Родриго (90, 90+1). В петата минута на първото продължение Карим Бензема вкара трети гол за тима си след точно изпълнена дузпа.

Тимът на Хосеп Гуардиола имаше предимство и на „Бернабеу“, но през първото полувреме вратарят на домакините Тибо Куртоа отрази опасни удари на Де Бройне, Бернардо Силва и Фил Фоудън, а опасен удар на Габриел Жезус мина покрай вратата. За Реал близо до гола бяха Карим Бензема и Винисиус, чийто удари не намериха очертанията на вратата.

Секунди след началото на второто полувреме Реал пропусна най-сериозното си положение. След заучена ситуация след изпълнение на центъра Карвахал центрира от дясното крило и намери на метри от вратата Винисиус. Бразилецът обаче не успя да отправи точен удар.

Сити отново пое контрола и в 73-та минута поведе в резултата. Бернардо Силва намери в наказателното поле Рияд Марез, който с удар под гредата направи 1:0. В следващите минути англичаните пропуснаха още две добри положения. Удар на Грийлиш беше избит от голлинията, а малко след това английският национал не успя да преодолее и Куртоа.

В 90-та минута Реал изравни. След центриране в наказателното поле Бензема свали топката към Родриго, който на метри от вратата направи 1:1. В добавеното време на срещата Реал удари за втори път. Отново Родриго реализира – този път, след като засече с глава центриране от дясното крило – 2:1. Реал можеше да реши всичко още преди продълженията, след като в 93-та минута Едерсон спаси опасен удар на Родриго.

Шокът за Манчестър Сити продължи и в началните минути на първото продължение. В третата минута след подновяването на играта Рубен Диаш фаулира Бензема в наказателното си поле, а самият французин с лекота реализира отсъдената дузпа – 3:1.

В самия край на първото полувреме Сити беше много близо до това да изравни общия резултат от двата мача, но Куртоа се разтегна максимално и изби с една ръка удар с глава на Фоудън. Фернандиньо опита добавка, но не успя да засече топката в опразнената врата.

През второто продължение домакините опитваха да успокоят играта и в крайна сметка не допуснаха повече опасности пред вратата си. Така Реал (Мадрид) постигна нов феноменален обрат в похода си до финала, след като по-рано в елиминациите на Шампионската лига отстраниха Челси и ПСЖ.

На финала Реал Мадрид ще се срещне с Ливърпул.