Пътят на Реал Мадрид към Кардиф и рекордната 12-та титла на Стария континент е открит след поредна луда европейска вечер. Кралският клуб се наложи над градския си съперник Атлетико с класическото 3:0 в първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига, игран на стадион „Сантяго Бернабеу”. Футболният празник се превърна в поредна вечер на чупене на рекорди, а главния заподозрян отново бе Кристиано Роналдо, отбелязал и трите попадения. С успеха Реал (Мадрид) е на път да счупи прокобата на Шампионската лига, която от промените насам, никой отбор не е успявал да завоюва в рамките на два поредни сезона.

Португалецът се разписа в 10-ата, 73-ата и 86-ата минута, като за втори път този сезон той направи хеттрик срещу Атлетико, а на всичкото отгоре Роналдо вече има 103 гола в турнира – повече от дюшекчиите за цялата история на клуба им. Четирикратният носител на Златната топка отбеляза и 400-ния си гол с екипа на Реал (Мадрид), към който се присъедини през 2009 година от Манчестър Юнайтед. Кристиано се превърна и в първия футболист, забил хеттрик в два поредни мача от елиминационната фаза на Шампионската лига. Само в последните три мача на Реал в турнира Кристиано е отбелязал 8 гола – 5 срещу Байерн и 3 срещу Атлетико.

Срещата започна с предпазлива игра и на двата състава, а първата възможност се откри пред домакините в 6-ата минута. Десният краен защитник Даниел Карвахал успя да премине покрай Диего Годин, но Ян Облак отрази изстрела му. Последвалата добавка на Карим Бензема бе избита в корнер.

В 10-ата минута близо 78-те хиляди зрители на „Сантяго Бернабеу” ликуваха, след като Кристиано отбеляза първия си гол в мача. Каземиро опита удар от въздуха, но топката тупна на терена и се получи центриране за Роналдо, който с глава не остави никакви шансове на Ян Облак за попадение №101 в Шампионската лига.

Карим Бензема опитва задна ножица по време на полуфинала срещу Атлетико от ШЛ

Втората част стартира с доста по-активна игра на Атлетико, но домакините по никакъв начин не се притесниха от промяната в начина на игра на своя съперник. Видим бе стремежът на футболистите на Зидан да използват открилите се свободни пространства и да нанесат втори удар.

Тактиката на Реал даде резултат и в 73-ата минута Кристиано Роналдо отново блесна с голмайсторския си нюх. Звездата на белия балет се възползва от последователни грешки на Годин и Филипе Луиш, а мощният му шут не остави никакви шансове на Облак – 2:0.

След втория гол ситуацията стана много тежка за Атлетико. Момчетата на Симеоне отчаяно се нуждаеха от попадение, но добре осъзнаваха, че ако заиграят „ва банк“, рискуват интригата да бъде окончателно убита още преди реванша на „Висенте Калдерон“.

В крайна сметка, Реал усети момента да натисне спусъка още веднъж. В 86-ата минута резервата Лукас Васкес проби почти до аутлинията и върна топката към Роналдо, който с безмилостен удар оформи разгромното 3:0.

Старши треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан не спести похвалите си към Кристиано Роналдо след последния съдийски сигнал.

„Целият отбор игра фантастично. В първите 60 минути представянето ни беше перфектно. Доволни сме от свършената работа, но още е рано да се говори, че сме на финала. Вкарахме три гола, а най-хубавото е, че не допуснахме нито един. Следващата седмица ни чака реванш, който няма да е лесен. Какво да кажа за Кристиано? Постиженията му говорят сами за него. Завиждам му, че вече има 400 гола за Реал. Най-впечатляващото у него е, че в решаващите моменти винаги е там, където трябва. Уникален играч! Той заслужава всички суперлативи, защото е истински професионалист и всеки път иска да побеждава. Колкото и много да е постигнал, винаги иска още“, заяви Зидан.

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне призна превъзходството на Реал Мадрид в първия полуфинален двубой от Шампионската лига.

„През първото полувреме играта и на двата отбора не се получи, грешките бяха много. Въпреки това, Реал вкара гол, а ние не успяхме да изравним. След почивката държахме топката повече, но това не ни помогна. Реал се възползва от свободните пространства и постигна целта си. Футболът обаче е уникална игра и в нея може да се случи всичко. Мисля, че още имаме шансове да стигнем до финала“, уверен бе Симеоне.