Последният гол на Луис Суарес в гостуване от Шампионската лига датира от 2015 г., сочи статистиката. За последно уругваецът се е разписал срещу „Рома“ на 16 септември 2015 г. След това Суарес не е пронизвал противникова мрежа в гостуване в 17 мача или 1599 минути. Кошмарна е статистиката на играча за този сезон по показател удари и голове в турнира – 33 изстрела и нула гола.

Снощи „Барселона“ победи минимално „Манчестър Юнайтед“ с 1:0 на „Олд Трафорд“. Суарес стреля с глава, а топката се отклони в рамото на Люк Шоу и влезе в мрежата на островитяните. Първоначално голът бе записан на името на Суарес, но след десетина минути бе определен като автогол на Шоу.

Така Луис Суарес не се е разписвал последователно срещу БАТЕ /Борисов/, „Арсенал“, „Атлетико“ /Мадрид/, „Борусия“ /Мьонхенгладбах/, „Манчестър Сити“, „Селтик“, „Пари Сен Жермен“, „Ювентус“, „Спортинг“ /Лисабон/, „Олимпиакос“, „Ювентус“, „Челси“, „Рома“, „Тотнъм“, „Интер /Милано/, „Лион“ и „Манчестър Юнайтед“.