Централната избирателна комисия (ЦИК) изтегли чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за предстоящите президентски и парламентарни избори.

Заради двойния вот с приоритет по време на жребия бяха президентските избори, тъй като са редовни. Това бе и причината Комисията да определи най-напред номерата на партиите, коалициите и инициативните комитети, издигнали кандидат-президентски двойки. Тези от тях, регистрирали и кандидат-депутатски листи автоматично получават същия номер и в бюлетината за избор на народни представители. Партиите и коалициите, участващи в парламентарния вот, но подкрепящи кандидатури на инициативни комитети, имат отделен номер.

В двете бюлетини отново ще съществува и опция „Не подкрепям никого“, а избирателите сами ще решават дали да гласуват за двата вота или само за единия.

Номерата на бюлетините на кандидатите за президент и вицепрезидент

1. Йоло Денев и Марио Филев (ИК)

2. Николай Малинов и Светлана Косева (ПП „РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО“)

3. Росен Миленов и Иван Иванов (ИК)

4. Валери Симеонов и Цветан Манчев (КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“)

5. Костадин Костадинов Елена Гунчева (ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“)

6. Румен Радев и Илияна Йотова (ИК)

7. Горан Благоев и Ивелина Георгиева (КП „НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“)

8. Благой Петрвески и Севина Хаджийска (ПП БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ)

9. Марина Малчева Севина Луканова (ИК)

10. Александър Томов и Лъчезар Аврамов (ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА“)

11. Волен Сидеров и Магдалена Ташева (ПП „АТАКА“)

12. Боян Станков и Елена Ваташка (ИК)

13. Жельо Желев и Калин Колев (ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“)

14. Светослав Витков и Веселин Белоконски (ПП „ГЛАС НАРОДЕН“)

15. Анастас Герджиков и Невяна Митева (ИК)

16. Луна Йорданова и Иглена Илиева (ИК)

17. Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова (ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“)

18. Цвета Кирилова и Георги Татунов (ИК)

19. Лозан Панов и Мария Касимова- Моасе (ИК)

20. Мария Колева и Ганчо Попов (ПП „ПРАВОТО”)

21. Милен Михов и Мария Цветкова (ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“)

22. Георги Георгиев и Стоян Цветков (ПП “БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ”)

23. Веселин Марешки и Полина Цанкова (ПП „ВОЛЯ”)

Номерата на бюлетините, под които ще се явят формациите, които не са излъчили претендент за президент:

24. ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“

25. КП „ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА“

26. ПП „МИР“

27. ПП „БЛАГОДЕНСТВИЕ – ОБЕДИНЕНИЕ – ГРАДИВНОСТ“

28. ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“

29. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

30. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“

31. КП „ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ!“

32. КП ГЕРБ – СДС

33. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“

34. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“

35. ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“

36. ПП “БРИГАДА”

Официалният старт на предизборната кампания е на 15 октомври.

За още новини последвайте канала на Дебати в Google Новини

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!