Барселона ще има нужда от нов подвиг – такъв, какъвто направи на осминафинала срещу ПСЖ, заличавайки четири гола пасив от първата среща с французите. Е, този път съперникът е италианският гранд Ювентус, но пък головете са по-малко – три. Старата госпожа не остави шансове на каталунците в първата четвъртфинална среща, играна в Торино, и ги разпиля с класика – 3:0.

Два гола на аржентинеца Пауло Дибала – в 7-та и в 22-та, дадоха комфортна преднина на Юве преди почивката. Защитникът Джорджо Киелини оформи крайния резултат с удар с глава в 55-та минута.

Лекцията, която бианконерите изнесоха на Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар, беше повече от добра и южноамериканското трио, ще трябва да сътвори ново чудо на „Камп Ноу“ след седмица, за да съхрани надеждите на Барса за трофея.