Ботев Пловдив

Отборът на „Ботев” Пловдив спечели Суперкупата на България, след като се наложи след изпълнение на дузпи с 6:5 над шампиона „Лудогорец”.

В редовното време на стадион „Лазур“ в Бургас срещата завърши при резултат 1:1, което в крайна сметка доведе до изпълнение на дузпи. При тях пловдивчани бяха безапелационни и така триумфираха за първи път в своята клубна история със Суперкупата на страната.

Срещата започна със сериозен натиск от страна на домакините, които логично откриха резултата в 15-та минута, след като Тодор Неделев реализира красив гол от пряк свободен удар.

Шампионите от Разград реагираха скорострелно и до края на първата част удариха на три пъти гредата на „жълто-черните“.

Първо това стори Марселиньо в 29-та минута, а малко по-късно Анисе отново не успя да намери пределите на вратата, пазена от Кайзер.

До почивката разградчани бяха видимо по-активни на терена. Малко преди почивката отново Анисе отправи силен изстрел към вратата на пловдивчани, който впоследствие попадна в Кешеру. Румънецът успя да овладее кълбото и да отправи удар, но за трети път гредата бе верен помощник за играчите на Николай Киров. Първото полувреме завърши 1:0 в полза на „канарчетата“.

Втората част започна ударно за „орлите“, които след само 2 минути игра успяха да изравнят резултата. Кешеру намери по перфектен начин Вандерсон, който се възползва от колебливата игра на бранителите на Ботев и с премерен удар изравни за 1:1.

До края на редовното време възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по-активни на терена, но така и не достигнаха до пълен обрат в срещата. За Ботев в герой можеше да се превърне Диого Виана, който пропусна отлична възможност да донесе победата на своя отбор.

В крайна сметка се стига до изпълнение на дузпи, при които „канарчетата“ бяха безпогрешни и реализираха 5 от 5 своите 11-метрови удари. Марселиньо пропусна още при първата дузпа за разградчани, след като Кайзер се намеси по брилянтен начин и успя да отрази. До края възпитаниците на Киров не допуснаха грешка и завоюваха за първи път в своята клубна история Суперкупата на България.

Така Ботев Пловдив успя за втори път да се пребори с Лудогорец за даден трофей през тази година, след като „жълто-черните“ триумфираха и с Купата на България, побеждавайки с 2:1 шампионите от Разград.