Лудогорец победи с 2:0 литовския Судува в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Двубоят бе дебютен за новия треньор на

Лудогорец победи с 2:0 литовския Судува в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Двубоят бе дебютен за новия треньор на „орлите“ Димитър Димитров-Херо, като възпитаниците му категорично надиграха съперника си на своя „Лудогорец Арена“ и взеха удобен аванс преди реванша на 24 август (четвъртък) от 20:30 часа.

Първото полувреме премина под натиска на Лудогорец, който обаче не успяваше да се справи със защитната стена, която литовците изградиха пред наказателното си поле.

Още в началото на втората част разградчани показаха, че няма да се примирят и ще търсят победата с всички сили, пропускайки да открият резултата с три положения между 52-ата и 54-ата минута.

Три по-късно „орлите“ удариха греда, а между 62-ата и 76-ата успяха да отбележат две попадения, дело на Козмин Моци след удар с глава и на Върджил Мисиджан след бомбен шут от границата на наказателното поле.

Минута преди края току-що появилият се в игра Жоао Пауло удари гредата и пропусна да направи преднината на българския шампион още по-убедителна.