Шампионът на България Лудогорец се класира за групите на Лига Европа. Това бе очаквано след победата с 2:0 в първия мач от плейофа над непретенциозния литов

Шампионът на България Лудогорец се класира за групите на Лига Европа. Това бе очаквано след победата с 2:0 в първия мач от плейофа над непретенциозния литовски Судува. Преди минути разградчани направиха 0:0 като гости на тима от бившата съветска република и продължават напред във втората по сила европейска клубна надпревара. Утре в 14:00 часа е жребият за груповата фаза на турнира.

Лудогорец показа много по-добра игра през първата част, когато Върджил Мисиджан на няколко пъти пропусна, а Джоди Лукоки удари гредата на литовската врата.

Втората част се превърна в битка на терена, при която литовците опитаха натиск, но с цената на много нарушения, които турският рефер Хализ Озкая подминаваше.

Съдията спести червен картон на Самир Керла на два пъти в рамките на 27 минути заради груби влизания.

В крайна сметка възпитаниците на Димитър Димитров-Херо се отърваха без контузии и ще се надяват на късмет при утрешния жребий. Българите ще бъдат поставени във втора урна.