Шампионът Лудогорец победи носителя на купата на страната Славия с минималното 1:0 на

Шампионът Лудогорец победи носителя на купата на страната Славия с минималното 1:0 на „Трейс Арена“ в Стара Загора и за трети път в историята триумфира със Суперкупата на България след 2012 и 2014 година. Клаудиу Кешеру (30) реализира единственото попадение, а преди това Марселиньо бе нацелил напречната греда. „Белите“ рядко застрашаваха вратата на Ренан дос Сантос, който само веднъж трябваше да се намеси решително след удар на Галин Иванов.

„Орлите“ от Разград очаквано имаха инициативата през първата част, но можеха да бъдат неприятно изненадани още в 3-ата минута, когато Милчо Ангелов овладя топката при грешка в изнасянето ѝ от страна на футболистите на Лудогорец. Нападателят стигна чак до наказателното поле, като малко преди него бе пресрещнат от Козмин Моци и падна, но не получи фаул. Постепенно „орлите“ поеха контрола върху мача и след пропуск на Кешеру с глава в 15-ата минута Марселиньо нацели напречната греда. Славия отвърна с удар на Галин Иванов от фаул в 20-ата минута покрай вратата. Шест минути след това Марселиньо направи двойно подаване с Вандерсон и излезе сам срещу вратаря, но Стергиакис го изпревари.

Лудогорец материализира превъзходството си след половин час игра. Натанаел шутира отдалеч, Кешеру отклони топката към Марселиньо, който му я върна и румънецът вкара за 1:0. Три минути по-късно Галин Иванов шутира от далечна дистанция и Ренан дос Сантос направи страхотно спасяване. До края на полувремето „орлите“ доминираха, но не създадоха други сериозни положения за гол.

Веднага след почивката „белите“ имаха претенции за дузпа след падане на Галин Иванов в наказателното поле след контакт със Сисиньо, но съдията Георги Кабаков даде знак играта да продължи. След това Стергиакис се намеси решително при удари на Мисиджан и Кампаняро, като особено при втория трябваше да положи максимални усилия. В 60-ата минута вратарят на столичани отново показа класа, спасявайки удар от непосредствена близост на Мисиджан, изведен прекрасно от Марселиньо.

Четвърт час преди края срещата за кратко бе прекратена заради хвърлени факли на терена от феновете на Славия. В самият край „белите“ се опитаха да установят натиск пред вратата на шампионите, но така и не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

Така Лудогорец спечели трета Суперкупа в историята след трофеите през 2012 и 2014 година.