Станислав Генчев - ст.треньор на Лудогорец

Тимът на Лудогорец надигра рутинно при гостуването си новака Царско село с 2:0 в двубоя от 14-ия кръг на efbet Лига.

Шампионите поведоха в 21-та минута чрез полския си нападател Якуб Швиерчок, който получи асистенция от Жоржиньо. Трите точки за възпитаниците на Станислав Генчев бяха подпечатани с второ попадение в 56-та минута дело на Джордан Икоко.

До края не паднаха нови голове и така „зелените“ остават без поражение от началото на сезона – 11 победи и три равенства, като това беше и седма последователна победа без допуснато попадение за „милионерите“ в лигата.

Тимът си върна аванса от четири точки пред втория Локомотив Пд, който по-рано надигра минимално у дома Черно море с 1:0. Това бе и втори успех над новаците с 2:0 след този на 13 юли в началото на шампионата. Царско село остава 11-и с актив от 12 точки. В следващия кръг Лудогорец приема у дома Берое, а Царско село гостува на друг от новаците Арда.