Лудогорец

Отборът на „Лудогорец“ допусна втора поредна грешна стъпка в битката за титлата, след като направи равенство 1:1 с „Ботев“ /Пловдив/ у дома в мач от 22-ия кръг на Първа лига. В края на миналата седмица „орлите“ не успяха да победят „Верея“ в Разград, а днес те отново разочароваха феновете си на „Лудогорец Арена“.

Възпитаниците на Антони Здравков доминираха през по-голямата част от мача, като натискът им даде резултат в 47-та минута, когато крилото Джоди Лукоки се разписа от близко разстояние след отлично центриране на Антон Недялков отляво. Лукоки имаше страхотен шанс да удвои преднината на домакините няколко минути по-късно, но се засуети, останал очи в очи с вратаря на „Ботев“ Даниел Кайзер и не успя да реализира.

„Канарчетата“ нанесоха своя удар в 68-та минута, когато Тодор Неделя подаде прецизно към Антонио Вутов в лявата част на наказателното поле и юношата на „Левски“ с изстрел от воле преодоля Пламен Илиев, като и намесата на българския национал бе неубедителна. До края на двубоя Яцек Горалски и Якуб Швиерчок пропуснаха добри положения за шампионите и в крайна сметка мачът завърши при равенство 1:1.

По този начин „Лудогорец“ поведе с осем точки пред втория ЦСКА преди домакинството на „червените“ на „Ботев“ /Враца/. „Ботев“ заема четвърта позиция в класирането с актив от 39 точки.