Лудогорец записа втора загуба за сезона в Първа професионална лига. Тази вечер възпитаниците на Димитър Димитров-Херо бяха надиграни от Верея с 2:1. Головете за успеха на старозагорския тим вкараха Исмаил Иса и Селим Керкар, а за Лудогорец се разписа Козмин Моци.

Срещата започна устремно, а още в третата мунита Кешерю стреля от воле и нацели страничната греда. Последва опасност пред вратата на Лудогорец, но тогава стабилно се намеси Броун. Верея изненадващо поведе в резулатта в 13-ата минута. Здравко Илиев пусна по земя към Иса в наказателното поле на Лудогорец, а нападателят на Верея с шпагат засече топката и изведе своя тим напред. Лудогорец отвъртна с нова греда, този път след удар на Моци. Именно румънският бранител изравни резултата в 25-ата минута. Той засече от воле изчистена от защитата топка и направи безпомощен стража на Верея – 1:1. До края на първата част играчите на Димитър Димитров пропиляха няколко отлични възможности за гол, но на почивката резултатът бе непроменен.

През втората част Верея действаше на контраатаки, а Лудогорец непрестанно натискаше. Вратарят Пламен Колев обаче се отличи със страхотни намеси. Пропуски направиха Пластун, Кешерю и Вандерсон. Румънският нападател имаше и основателни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Изненадващо в 83-ата минута тимът на Илиян Илиев излезе напред в резултата. Домакините направиха многоходова атака, Бен Джемия стреля, вратаря на Лудогорец изби, но бе безпомощен при добавката на Керкар – 2:1. До края Пламен Колев отнбово показа чудесен рефлекс и отказа нападателите на Лудогорец. В крайна сметка Верея шокира шампионите и спечели победата.

Така Лудогорец остана с 42 точки на върха, а преследвачът ЦСКА има 38. „Червените“ обаче имат мач по-малко, а ако победят Септември ще се доближат само на точка от „зелените“. Третият Левски е с 35. Верея зае петото място с 29 точки.