Лудогорец отпадна от Шампионската лига след пирова победа над Апоел Беер Шева. След час игра на стадиона в Разград орлите водеха с 3:0 и заличиха напълно изоставането си след първия двубой в Израел.

5652530

Попадение на Мохамад Гадир обаче прати израелския тим в плейофите на турнира на богатите. Драматичният реванш бе оцветен още от два червени картона и пропусната дузпа.

Двубоят започна по мечтан сценарий. Две попадения на Вандерсон в 9-ата и 33-ата минути узакониха пълното превъзходство на Лудогорец, а общият резултат бе изравнен. Малко след почивката обратът вече бе пълен след гол на Марселиньо.

5652532

Триумфът обаче трая само 180 секунди. Джонатан Кафу допусна груба грешка в средата на терена, а ударът на Гадир рикошира в крака на Козмин Моци и прехвърли Хорхе Броун.

Скъпоценният гол на чужд терен окрили гостите и скоро те можеха да вкарат за втори път, но Гадир стреля над напречната греда.

В 85-ата минута Апоел получи и дузпа след игра с ръка на Игор Пластун. Джон Огу обаче прати топката над вратата.

До края Лудогорец се хвърли в щурм, но без да стигне до решаващ четвърти гол. За сметка на това зрителите видяха два червени картона – на Охана от гостите и на Марселиньо за удар без топка.

Лудогорец все пак остава на международната сцена и ще играе в плейофите на Лига Европа.

5633816

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе много разочарован след отпадането на българския шампион от Шампионската лига.

„Много силен мач, тактически мач, но една грешка доведе до гол, който им даде достатъчна преднина. Имахме положения, но това е. Всеки може да направи грешка, но тази беше фатална. Грешките в общия сблъсък?

Винаги съм казвал, че който направи по-малко грешки, той ще бие. Контролирахме събитията, те се опитаха да разиграват, но овладяхме тази тяхна инициатива. Вкарахме три гола, което за нас беше много добре, но една грешка и… това е.

Вкарахме достатъчно, три гола би трябвало да ни класират, но една грешка реши всичко. Това е. Вандерсон пропусна в Израел, но тук вкара два гола. Кафу, ако сте чели, те бяха отдали много внимание на него, по-сериозна опека за него. Той се справяше трудно, но се движеше добре, беше агресивен, липсваше му само голът. Целият отбор игра добре за мен, но когато тръгнем на риск, е нормално да се наруши схемата. Бяхме длъжни да рискуваме.

Отмененият гол? Най-вероятно е било засада, не искам да коментирам, щом го е дал съдията. Имахме обаче ситуации, които можехме да изиграем по-добре. Поддадохме се малко на емоцията накрая. Лудогорец е силен тим, целта сега е Лига Европа.

Да се надяваме, че отборът ще играе в групите на Лига Европа. Целите на клуба винаги са били много високи, но футболът си е футбол – има много добри отбори, които искат същото. Лудогорец ще направи всичко, за да играе в групите на Лига Европа. Моето бъдеще? Има собственици, които го решават това нещо“, довери Дерменджиев.
Наставникът на Апоел Беер Шева Барак Бахар бе много доволен, след като неговият тим елиминира Лудогорец от Шампионската лига.

„Не бяхме толкова агресивни, хвърлихме се в атака и платихме за това. При 0:3 нямахме какво да губим и тръгнахме напред. Голът промени самочувствието на нашия отбор, направихме още една промяна, за да заиграем с петима в защита. Можехме да вкарахме да вкараме още в атака.

Не бяхме достатъчно агресивни в мача. След като преминахме през толкова добър отбор като Лудогорец, можем да елиминираме всеки. Лудогорец е изключителен силен отбор в атака. Сигурен съм, че ще влязат в Лига Европа“, каза специалистът.