Лудогорец
Джоди Лукоки вкара решителния гол за Лудогорец срещу Ференцварош.

Отборът на Лудогорец се класира за 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като направи равенство 1:1 с Ференцварош у дома в последен мач от груповата фаза на надпреварата.

„Орлите“ имаха нужда от точка на „Лудогорец Арена“ в Разград, за да си осигурят европейски футбол и напролет, като бяха много близо до това да зарадват своите фенове с успех в най-важния си двубой от началото на сезона, но допуснаха късен изравнителен гол.

Българският първенец направи нещо невероятно, след като се превърна в единственият отбор от Източна Европа с най-много преодолявания на груповата фаза в Лига Европа – вече четири. Българският шампион изпревари Виктория Пилзен в своеобразната класация, тъй като чешкият тим има три излизания от групите.

Срещата започна двуостро, като и двата тима бяха настъпателни, но домакините първи нанесоха своя удар, след като в 24-та минута Клаудиу Кешеру пресече подаване в половината на унгарците, топката стигна до Марселиньо, който изведе отлично Джоди Лукоки и крилото на Лудогорец не сбърка, останал очи в очи с вратаря на гостите.

Само четири минути преди това играчите на Ференцварош имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Сисиньо в наказателното поле на Лудогорец, но реферът не уважи молбите им. Малко преди почивката гостите бяха близо до изравнителен гол, но изстрел на Фримпонг се отби в гредата на вратата, пазена от Пламен Илиев.

През второто полувреме Ференцварош натисна в търсене на обрат, като пропусна няколко добри възможности, а същото сториха и разградчани, които имаха шанс да приключат интригата в мача.

Едва в 94-та минута унгарците стигнаха до гол, дело на Николай Сигневич, но малко след това дойде последният съдийски сигнал, който подпечата излизането на Лудогорец от групата.

„Орлите“ завършват на второ място в група H с 8 точки, три по-малко от лидера Еспаньол, който загуби от ЦСКА Москва с 0:1 у дома в другия мач от групата.

За класирането на отбора за следващата фаза, в клубната каса ще постъпят 1 млн. евро. Дори да отпадне на 1/16-финалите Лудогорец има гарантирани още 500 хил.евро заради участието си в този етап от турнира.

Лудогорец ще научи своя съперник на 1/16-финалите в Лига Европа в понеделник.

Първите мачове от 1/16-финалите ще бъдат на 20 февруари, а реваншите на 27-и.