Лудогорец

Отборите на „Верея“ и „Лудогорец“ направиха равенство 0:0 в първия мач от пролетния полусезон на Първа лига, игран в Стара Загора.

Шампионите имаха шанс да дръпнат с девет точки на върха на класирането преди гостуването на ЦСКА на Черно море, но направиха куп пропуски срещу последния в подреждането тим на Верея и в крайна сметка стигнаха само до точка. Марселиньо направи два сериозни пропуска през първото полувреме, а Вандерсон имаше няколко възможности след почивката, но също не успя да се разпише. В 70-та минута попадение на централния нападател на „орлите“ Клаудиу Кешеру бе отменено заради засада.

В крайна сметка възпитаниците на Антони Здравков така и не стигнаха до гол и трябваше да се задоволят с точката.