„Лудогорец“ стигна само до равенство 1:1 при визитата си на исландския „Валур“, в среща от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Разградчани бяха близо до загубата, но успяха да изравнят в добавеното време на мача.

Домакините поведоха в резултата още в 11-та минута, когато Ласе Петри изненада Пламен Илиев с шут от далечно разстояние. До края на полувремето българският шампион имаше няколко ситуации, но не успя да вкара гол.

През втората част Лудогорец натисна в търсене на поне едно попадение, но то падна чак в 92-та минута. Вандерсон успя да намери непокрития Анисе в наказателното поле и мадагаскарецът изравни резултата.

Реваншът между двата тима е в Разград на 1-ви август. Победителят от тази двойка ще играе срещу загубилия от срещата между ФК Копенхаген и Дъ Ню Сейнтс, като в първия мач датчаните спечелиха с 2:0 като гост.