Отборът на „Лудогорец“ победи „Локомотив“ (Пд) с 2:0 в двубой за Суперкупата на България, игран на Националния стадион „Васил Левски“. В редиците на състава на шампионите личаха имената на две от новите летни попълнения – Джордан Икоко и Мавис Чибота. Именно последният откри резултата още в 3-ата минута на срещата след асистенция на Клаудиу Кешеру.

Последваха равностойни минути, в които и двата отбора имаха своите шансове, като „смърфовете“ не се притесниха от лошото начало и опитаха на свой ред да затруднят Пламен Илиев. До промяна в резултата обаче не се стигна до края на първата част и „милионерите“ се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През второто полувреме оспорваният характер на мача продължи, като и шампионът на България, и носителят на Купата на страната търсеха попадението. До такова в крайна сметка стигна тимът от Разград, който в добавеното време уби интригата с гола на Джоди Лукоки, който получи асистенция от най-добрия на терена и голмайстор за първото попадение Чибота.

Така възпитаниците на Стойчо Стоев се поздравиха със своята четвърта Суперкупа на България – една повече от „Левски“ и равен брой с ЦСКА-София. Двубоят с „Локомотив“ бе повторение на финала от 2012, когато на стадион „Лазур“ „зелените“ спечелиха с 3:1. Последваха още три трофея – през 2014 (3:1 с „Ботев“ (Пд)), 2018 (1:0 със „Славия“) и 2019 (2:0 с „Локомотив“ (Пд)).

За осемкратния шампион на България предстои гостуване на унгарския „Ференцварош“ от първия квалификационен кръг на Шампионска лига на 10 юли от 21:00 часа, а по същото време три дни по-късно тимът започва новата кампания в Първа лига с домакинство на новака „Царско село“. За носителя на Купата на България първият двубой от новия сезон е визита на „Черно море“ на 14 юли.