След пълна драма, проточила се до дузпи, „Левски“ успя да надвие шампиона „Лудогорец“ въпреки многото си проблеми с контузени играчи и стана последният отбор, който влиза в полуфиналната четворка за Купата на България. Герой за „сините“ стана вратарят Миятович, който спаси дузпа в съдийското продължение на мача и имаше силни изяви през цялата среща.

През първото полувреме гостите имаха по-добрите положения и повече трябва да съжаляват, че не отбелязаха гол. Сините също сътвориха някои опасности, но бяха превъзхождани в игрово отношение. Вратарят Миятович направи груба грешка, като подаде топката към защитник лошо, тя попадна в Марселиньо и той шутира от малък ъгъл. Вратарят обаче се реваншира и спаси.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и той продължи до 70-та минута. те обаче не успяха да отбележат, а контрите на „Лудогорец“ също не дадоха резултат. В съдийското продължение Ейолфсон фаулира Марселиньо в наказателното поле и съдията даде дузпа за ужас на сините фенове по трибуните. миятович обаче спаси удара на Григоре и вкара мача в продължения.

В добавеното време „Лудогорец“ стоеше по-свежо, но не успя да се наложи, а в наказателното поле на шампионите имаше и съмнение за дузпа. Играчите на Хубчев обаче бяха поуморени и също не направиха нищо решаващо.

При дузпите първите 5 не бяха достатъчни и имаше допълнителни наказателни удари, които донесоха радост за синия отбор с 6:5. Така за „Лудогорец“ остава да си гони само поредната шампионска титла през този сезон.