Лудогорец

Отборът на „Лудогорец“ започна по успешен начин защитата на титлата си от „efbet Лига“, след като победи новакът „Царско село“ с 2:0 у дома в мач от откриващия кръг на първенството.

На „Лудогорец Арена“ голмайсторът на „орлите“ Клаудиу Кешеру даде преднина домакините още в седмата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жоржиньо в наказателното поле. В 66-та минута румънският национал удвои резултата след центриране от корнер. До края на двубоя не паднаха повече голове и разградчани спечелиха с 2:0.

Другият мач за деня бе отложен, след като проливен дъжд в Кърджали не позволи срещата между „Арда“ и „Ботев“ /Пловдив/ да се изиграе. Двубоят, който е дебютен за „Арда“ в елита на България, трябва да се проведе в неделя.