Отборът на Лудогорец загуби с 0:6 като гост от Еспаньол в мач от груповата фаза на Лига Европа, игран в Барселона. Това е най-голямата загуба за тима в този турнир. Разградчани имат ещо едно поражение със същия резултат, но то бе в Шампионската лига от Арсенал.

Шампионите на България останаха с човек по-малко още в 15-та минута, когато централният защитник Рафаел Форстър получи директен червен картон, а двайсет минути по-късно бе изгонен и халфът Яцек Горалски след два жълти картона.

В този момент домакините вече водеха с два гола след попадения на Оскар Мелендо и Луис Лопес, а преди почивката се разписа и Матиас Варгас от дузпа. През втората част „орлите“ нямаха сили да се противопоставят на съперника си с двама човека по-малко и каталунците стигнаха до нови три гола, дело на Виктор Кампусано, Адриа Педроса и Факундо Ферейра.

Въпреки тежкото поражение Лудогорец остава на второ място в група Н с шест точки, с четири по-малко от лидера Еспаньол и една повече от третия Ференцварош, който не успя да победи у дома ЦСКА Москва в двубой завършил 0:0.