Истанбул Башакшехир и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в първи мач от група „С“ на Лига Европа. В другия двубой от групата Брага победи като гост немския Хофенхайм с 2:1. Така португалците поведоха в групата с три точки, Лудогорец и Истанбул Башакшехир имат по една, а Хофенхайм е с нула. Следващата среща на българския първенец е на 28 септември срещу немския Хофенхайм в Разград.

Лудогорец игра стабилно срещу големите звезди на съперника – Еманюел Адебайор, Гаел Клиши, Емре Белозоглу, Мевлют Ердинч, Гьокхан Инлер, Елджеро Елиа и други. Дори българският тим може да съжалява, че пропусна да си тръгне с трите точки заради големия пропуск на Жоао Пауло в 49-ата минута.

Равенството на Лудогорец прекъсна 34-годишна черна серия. За последно български отбор не загуби в Турция през 1983 година. Тогава Спартак Варна прави реми срещу Мерсин. От тогава в шест поредни гостувания българските тимове винаги губят от съседите ни.

„Нашата задача беше да спечелим този мач. Знаехме силата и класата на Истанбул. Първите 10-12 минути започнахме неуверено и неубедително. Инициативата беше в нашия противник. Но след това ние взехме инициативата. Тогава имахме 4-5 удара в очертанията на вратата, които не бяха безопасни – два пъти Жоао Пауло, веднъж Лукоки и Вандерсон. Но като цяло закономерен резултат. Най-чистото положение беше за нас в началото на второто полувреме, когато Жоао Пауло излезе сам срещу вратаря. След това качеството на играта се развали. Като дисциплина и поведение в играта в защита нашият отбор се справи. Просто ни липсваше свежест в последните минути, за да променим атаката. Присъствието на Марселиньо или на Мисиджан щеше да бъде положително“, каза Димитър Димитров-Херо.

На въпрос, на какво отдава пропуските, особено този на Жоао Пауло, Димитров отговори: „Убеден съм, че в друга ситуация Жоао Пауло щеше да вкара, но при него липсва международен опит. Сега не трябва да търсим виновник или грешник. Сигурен съм, че той осъзнава този пропуск, но се случва.“

Херо коментира и следващия мач срещу Хофенхайм: „Не случайно този отбор спечели преди няколко дни срещу Байерн Мюнхен. За мен разковничето ни ще бъде домакинството именно срещу Хофенхайм. Ако спечелим, ще имаме големи шансове да излезем от групата. Този мач ще бъде вододел.