Отборът на Лудогорец загуби гостуването си на Ференцварош с 1:2 в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят на „Групама Арена“ в Будапеща започна по възможно най-лошия начин за шампионите на България, след като още в шестата минута домакините поведоха в резултата чрез Токмак Чой Нгуен, който се разписа след центриране отляво на Герго Ловренчич.

Възпитаниците на Стойчо Стоев отговориха на предизвикателството и постепенно взеха превес в играта, което даде резултат в 31-та минут. Централният нападател на тима Якуб Шверчок се разписа с добавка от близко разстояние, след като изстрел на Мавис Чибота бе отразен от вратаря на Ференцварош.

След почивката унгарският тим бе по-активен и в крайна сметка стигна до втори гол в 65-та минута, когато Тамаш Пришкин вкара с левия крак след добра асистенция на Нгуен. До края на мача „орлите“ не успяха да стигнат до нов гол и записаха поражение в откриващия си мач в евротурнирите за сезона.

Реваншът между двата тима е след седмица в Разград.