Тотнъм прекърши българския шампион

Отборът на Лудогорец записа трето поредно поражение в груповата фаза на Лига Европа, след като загуби от Тотнъм с 1:3 у дома. В Разград английският тим надигра българските шампиони и стигна до категоричен успех, който намали до минимум шансовете на „орлите“ да излязат от групата.

От самото начало на двубоя възпитаниците на Жозе Моуриньо контролираха събитията и това даде резултат в 13-та минута, когато капитанът на „шпорите“ Хари Кейн се разписа с глава след центриране от корнер на Лукас Моура. В 33-та минута двамата играчи на Тотнъм си размениха ролите и Кейн подаде на Моура, който се разписа от непосредствена близо за 2:0. Пет минути след почивката възпитаниците на Станислав Генчев се върнаха в двубоя след прецизен изстрел на Клаудиу Кешеру от воле, но 12 минути по-късно лондончани възстановиха преднината си от два гола с попадение на Джовани Ло Селсо, който се разписа след асистенция на влезлия преди секунди в игра Хюн Мин Сон.

До края на двубоя домакините нямаха сили да потърсят обрат и Тотнъм продължи да контролира събитията. По този начин Тотнъм се изравни на върха на класирането с тима на Антверпен с шест точки, докато Лудогорец остава на дъното без спечелени точки.