Три български отбора изиграха първите си срещи от третия предварителен кръг в турнира Лига Европа.

На стадион „Васил Левски“ в столицата, тимът на ЦСКА-София завърши 1:1 с украинския Зоря Луганск. Така на „армейците“ им предстои изключително тежък реванш в Украйна след седмица

Голямата изненада в състава на домакините беше липсата на капитана Николай Бодуров, който дори не беше включен в групата за срещата.

13-ата минута, в която червените реализираха при първата си опасна атака. Занев изведе Малинов отляво, халфът върна великолепно по земя към Евандро, който след шут от десетина метра не остави шанс на Шевченко – 1:0 за ЦСКА-София.

Гостите успяха да изравнят в 45 минута, след като съдията Сандро Шерер даде спорна дузпа в полза на Зоря. Испанският бранител на ЦСКА Албентоса спря със шпагат едно центриране, при което топката се удари в ребрата на защитника, и след това докосна ръката му. Юрченко беше точен от бялата точка и изравни резултата.

Лудогорец нямаше никакви проблеми и победи у дома с 5:0 уелския Дъ Ню Сейнтс. По този начин момчетата на треньора Стойчо Стоев на практика се класираха за последната битка преди групите на Лига Европа.

Гостите имаха нещастието да си отбележат автогол в 10 минута, чрез Харингтън.

В 28-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. След грешка в отбрната на уелсците Клаудиу Кешерю изведе Чибота сам срещу врататя и крилото технично преодоля стража, за да прати топката в мрежата на празна врата.

В 43-ата минута резултатът вече беше 3:0 в полза на Лудогорец. Поредна грешка в защитата на уелсците доведе до това Джоди Лукоки да остане сам срещу вратаря и със силен шут вкара трето попадение.

След почивката домакините продължиха да създават положения. Така се стигна до 65-ата минута, когато комбинация изведе Чибота напредна в близост до вратата видя, че Кешерю е на чиста позиция и му асистира за 4:0.

В 76-ата минута резултатът стана 5:0. Крис Мариот игра с ръка в наказателното си поле при едно центриране и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който първоначално пропусна, но след спасяването на вратаря Пол Харисън топката се озова отново у румънеца и този път не сбърка.

Така българският шампион направи реванша след седмица протоколен, а във фазата на плейофите почти сигурно ще срещне словенския Марибор.

В Пловдив при невероятна атмосфера на трибуните, Локомотив загуби с минималното 0:1 от френския Страсбург, въпреки че в голяма част от срещата доминираше на терена, макар и с човек по- малко.

Срещата започна кошмарно за отбора на Локомотив, който остана с човек по-малко още в 10-ата минута. Йосип Томашевич спря голова атака на гостите, събаряйки футболист на Страсбург пред наказателното поле. Бранителят бе последен в защитата на Локо и логично му бе показан червен картон.

Френският тим се възползва по възможно най-добрия начин от отсъденото нарушение. Зад топката застана Йонас Мартин, който центрира към втора греда, а там Стефан Митрович с глава вкара във вратата на Мартин Луков.

С човек по-малко Локо (Пд) изглеждаше по-организираният отбор на терена и създаде още една опасност пред вратата на французите.

В 37-ата минута футболистите на Локо (Пд) имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на защитник. Пет минути по-късно пробив на Бирсент Карагарен от десния фланг завърши с центриране по земя в наказателното поле, а там Ален Ожболт протегна крак и отбеляза. Страничният съдия вдигна флага си, с която маркира засадата на нападателя, а решението му предизвика освиркванията на публиката на „Лаута“.

До края на срещата българският тим не успя да промени резултата и ще гостува с гол пасив във Франция след седмица.